آفتاب

خوشگذرانی در تور مالدیوجاذبه های تور مالدیو، از غواصی و گردش بین جزیره ها تا ماهیگیری و ورزش های آبی و تفریحات شبانه

بیشتر بخوانید: راهنمای سفر به مالدیو

آنچه که بسیاری از کسانی که برای نخستین بار به مالدیو سفر میکنند، نگران آن هستند، این است که آیا تور مالدیو خسته کننده نخواهد بود و یا بدتر از آن، اگر مجبور باشند فقط در هتل خودشان را سرگرم کنند و نتوانند بیرون بروند، چه؟ 
اینکه غیر از شنا، غواصی و آفتاب گرفتن چه کارهای دیگری میتوانید بکنید، کاملا به هتل محل اقامت شما بستگی دارد.
والیبال ساحلی در اواخر بعد از ظهر، ماهیگیری هنگام غروب آفتاب و بازدید از جزایر محلی در بسیاری ازهتلها ارائه می شود. تماشای دلفین ها در غروب آفتاب و شب رقص هفتگی نیز برنامه رایجی ست.
همچنین پیدا کردن هتلی که هر شب برنامه زنده داشته باشد، طیف گسترده ای از ورزش های آبی و غیر آبی ارائه دهد یا حتی زمین گلف داشته باشد، کار سختی نیست. همه هتلها یک مرکز آموزش شیرجه وغواصی و مرکز ورزشهای آبی دارند. اما حقیقت این است جاذبه های مالدیو بخودی خود آنقدر زیاد است که برنامه های گشت و گذار خیلی وقت ها بخاطر کمبود متقاضی لغو میشوند؛ امکانات ورزشی خیلی کم مورد استفاده قرار می گیرند و باشگاه ها اغلب تنها توسط خلبانان کانادایی استفاده می شوند.

غواصی در مالدیو
مراکز شیرجه و غواصی به شما باله، تجهیزات تنفس زیر آب و ماسک برای غواصی در سواحل صخره ای و گشت و گذار زیر آب می دهند. چند برنامه گشت و گذار استاندارد وجود دارد که توسط همه هتل ها ارائه میشوند. این برنامه های غواصی روزانه، شما را به ساحلهای صخره ای که از جزیره محل اقامت شما غیرقابل دسترس هستند یا دیگر سواحل مناسب غواصی می رسانند. این برنامه های غواصی یک یا دو بار در روز برگزار شوند و می توانند در سواحل صخره ای هیجان انگیز و یا سواحل معمولی خسته کننده باشند. به عنوان یک قاعده کلی، اگر از برنامه های مراکز شیرجه و غواصی استفاده کنید، بسیار بهتر از آنهایی ست که توسط مدیریت هتل اجرا میشوند.
ماهیگیری در غروب و تماشای دلفین ها در مالدیو
ماهیگیری در غروب آفتاب یکی دیگر از برنامه های رایج هتلهای مالدیو است. مهمان ها سوار یک قایق مخصوص به نام دونی dhoni بیرون می روند و رشته های قلاب ماهیگیری را روی یک صخره می گذارند. ماهیگیری در مالدیو به همین سادگی ولی موثر است. در واقع اغلب بسیار روش کاربردی ای است، زیرا با همین روش عرشه قایق پر از انواع ماهی های لذیذ و رنگارنگ شود. تعدادی ازین ماهی ها ممکن است کباب میشوند اما اکثر آنها به دریا برگردانده می شوند، به همین علت بعضی از هتل ها دیگر این مدل برنامه ها را اجرا نمیکنند.
در کنار برنامه ماهیگیری در غروب یا جدای از آن، برنامه تماشای دلفین ها در زمان غروب آفتاب بسیار محبوب است. دیدن دلفین ها به اندازه ی گرفتن ماهی ها تضمینی نیست، اما گردش در آبهای منطقه و لذت بردن از مناظر مالدیو شگفت آور و قطعا هیجان انگیز است.


گردش بین جزیره های مالدیو
گردش بین جزیره های مالدیو یکی دیگر از برنامه های گردشگری هتل های مالدیو است. این برنامه ترکیبی از بازدید از سایر گردشگاه ها و هتل های مالدیو، جزایر مسکونی و جزایر غیرمسکونی خواهد بود. ناهار ممکن است بسته بندی شده یا خیلی بهتر از آن، بصورت تازه در ساحل یکی از جزیره های مالدیو باربیکیو و سرو شود. بازدید از جزیره های مسکونی ممکن است شامل پیاده روی در خیابان اصلی به همراه باشد و یا ممکن است شامل گشت و گذار در اطراف جزیره، دیدار با مردم محلی و بازدید از مکان های تاریخی معروف جزیره باشد.
بک نوع دیگر ازین سفر ها میتواند بازدید شب هنگام از یک جزیره زیبا برای یک زوج باشد که تنها یک تلفن همراه و یک بطری شامپاین به همراه دارند. این گشت که به نام رابینسون کروزو شناخته میشود میتواند تجربه فراموش نشدنی و منحصر به فردی برای شما و عزیزتان باشد.
هتل های تاپ مالدیو گزینه های خلاقانه بیشتری دارند و برنامه های متفاوتی را برای زوج ها در یک قایق موتوری ارائه می دهند: از یک صبحانه به همراه شامپاین در یک گودال شنی در ساحلی اختصاصی تا یک شام رمانتیک در بستری از شمع های سوزان در کنار یک تالاب خصوصی.
انواع ورزش ها در مالدیو
همه مراکز ورزش های آبی، حداقل قایقرانی، بادبانی و قایقرانی با کاتاماران را ارائه می دهند. کایت سواری روی آب Kitesurfing یکی دیگر از ورزشهای آبی غیرموتوری است که طرفداران زیادی دارد هر چند که در بهترین فصل مالدیو، اغلب باد زیادی وجود ندارد. ورزش های آبی موتوری از لذت های ساده ای مثل سواری روی قایق های بناناbanana  و تیوب ها و حلقه های بادی تا هیجان هایی از اسکی روی آب، پاراگلایدر و جت اسکی وجود دارد.
اکثر هتلها دارای امکانات تنیس روی میز هستند و بعضی از آنها یک شب مسابقه راه می اندازند. تنیس، بدمینتون و حتی اسکواش هم بین برنامه های ورزشی هتلهای مالدیو یافت می شود.
یک بار در هفته فوتبال در برابر تیم کارکنان هتل، سرگرم کننده و خوب است، اما تنها برنده واقعی ورزش در مالدیو، بازی والیبال هنگام غروب خورشید در ساحل است.
سرگرمی در مالدیو
داخل بار، گاهی اوقات استخر، اسنوکر و میز فوتبال پیدا خواهید کرد. تفریحات شبانه نیز در هتل های مالدیو یافت می شود.
بین این برنامه های شبانه، یک شب برنامه سنتی به همراه موسیقی سنتی مالدیوی با ساز بودو بورو (درام بزرگ)، مسابقه خرچنگ، اجرای زنده و شاید یک شب برنامه کارائوکه، شب رقابت سارانگ، نمایش های جذاب و البته یک یا دو شب دیسکو خواهید داشت. میتوانید در این برنامه های تور مالدیو شرکت کنید یا از آنها بپرهیزید به هر حال انتخاب با شماست.
شام ویژه در مالدیو
با پرداخت هزینه اضافی، مهمانان هتلهای مالدیو می توانند از شام ویژه که چند بار در هفته برگزار می شود برخوردار شوند. این برنامه شام ویژه در محیطی مجزا از رستوران اصلی و گاهی در ساحل است.
لازم به ذکر است که مالدیو خانه نخستین رستوران شیشه ای زیر آب در جهان هم هست بنابراین به غیر از سطح خدمات (داشتن یک سرآشپز اختصاصی و پیش خدمت مخصوص) تنوع اصلی در این است که شام کجا سرو شود.
مکان سرو این شام ویژه در تور مالدیو ممکن است میزی با شمع های فراوان در بالکن شما، ساحلی خاص در جایی اطراف جزیره، روی اسکله، یا مکانی خاص کنار تالاب یا حتی در جزیره دیگری باشد.
در پایان پیشنهاد میکنیم که لذت تور مالدیو را از دست ندهید! مالدیو بسیار زیباست و نیازی به ویزا ندارد و شما به راحتی میتونید سفری به مالدیو داشته باشید. برای خرید بهترین تور مالدیو با ما تماس بگیرید: 88559925-021