آفتاب

شش کاری که حتما باید در قبرس شمالی انجام دهید!قبرس شمالی، بخشی از جزیره قبرس در دریای مدیترانه است که به سواحل زیبا و کازینوهای معروفش شهرت دارد.


در فهرست کارهایی که باید در تور قبرس شمالی انجام دهید و چیزهایی که باید ببینید، روستاهای آرام، قلعه های جنگجویان بزرگ، بندرهای تاریخی، منظره کوه های عظیم و برخی از بهترین سواحل لاک پشت مدیترانه ای هستند.

1. کشتی استارشیپ را ببینید
هنگامی که اسکندر مقدونی 2300 سال پیش مشغول فتح جهان بود، یک کشتی با 4 نفر خدمه در نزدیکی گیرنه در قبرس شمالی غرق شد. این کشتی در سال 1967 مجددا کشف شد و اکنون کشتی و محتویاتش در حال حاضر ستاره ی نمایشگاهی در تور قبرس شمالی است. کشتی غرق شده در قبرس شمالی، تنها کشتی بازمانده از دوره کلاسیک یونان است و پوسته  47 فوتی آن در موزه کشتی در قلعه گیرنه نگهداری میشود و محتویات آن  از جمله 400 آمفوره (خمره سفالی بزرگ) حاوی بادام که کاملا حفظ شده، به نمایش گذاشته شده است.
2. لاک پشتی شوید
هنوز هم در قبرس شمالی گونه های کمیاب لاکپشت های سبز و لاک پشت های دریایی زندگی میکنند و هنوز سواحل آرامی وجود دارد که در آن لاک پشتهای ماده در شب های تابستان در جنب و جوشند تا تخم خود را در شن و ماسه قرار دهند. در ماه های آگوست و سپتامبر، تعداد کمی از بچه لاکپشت های خوش شانس به دریای قبرس شمالی راه پیدا میکنند. حدود 600 لاک پشت در سواحل قبرس در سال 2008 تخمک گذاشته اند و 110 تا از آنها تحت حفاظت Alagadi در ساحل Turtle Beach در نزدیکی گیرنه بوده اند. دانشمندان دانشگاه اکستر این لاک پشت ها را مطالعه می کنند.
در ساعات شب به مرکز تحقیقات Goat Shed در Alagadi بروید و اگر آنها وقت داشته باشند، شما را به ساحل می برند تا این رویداد طبیعی کمیاب و بینظیر را مشاهده کنید.
3. قلعه زیبای خفته را ببینید
قبرس شمالی دارای برخی از بهترین قلعه های جنگ های صلیبی در مدیترانه است. هر چه بلندتر، بهتر است.
قلعه سنت هیلاریان توسط ریچارد شیردل در راه جنگ های صلیبی سوم فتح شده است. بعضی ها می گویند این قلعه منبع الهام دیزنی برای قلعه زیبای خفته ، به شکل دیوارهای بلند و برج های دفاعی است.
راه صعود به قلعه بوفوانتو، جاده ای بیرحمانه و جالب است که ارتفاع آن به 940 متر میرسد و بخاطر منظره عجیب و غریب اش، ارزش دارد.
شاید بهتر از همه اینها قلعه کانتارا باشد در گردنه باریکی در شبه جزیره کارپاس
4. زیر درخت تنبلی چرت بزنید
سفر به Bellapais بهترین سفر کوتاه از گیرنه است و از هتلهای قبرس شمالی چندان دور نیست. شگفتی این روستای کلیسای قرن سیزدهمی آن است که در ارتفاع 100 فوتی تلو تلو میخورد. برای رسیدن به کلیسای Bellapais از یک دروازه باشکوه وارد یکی از زیباترین ساختمان های گوتیک در منطقه می شوید. لورنس دورلل نویسنده انگلیسی، در این روستای کوچک و در میان خیابان های باریک و بوتیک هتل ها و رستوران های خوب آن زندگی می کرد. او درختی را که در میدان اصلی روستا قرار داشت، به نام درخت تنبلی خواند و شخصیت های رمان «لیمو تلخ قبرس» خود را در سایه آن خلق کرد. امروزه دو نامزد رسمی برای درخت تنبلی در دسترس است و شما حق انتخاب دارید که در سایه کدام یک چرت بزنید.
5. از خط قرمز رد شوید
اگر در جنوب جزیره در بخش یونانی قبرس اقامت دارید، شهر تقسیم شده ی نیکوزیا، نقطه ایده آلی برای ورود به بخش ترکی در شمال جزیره است. در حال حاضر می توانید از مرز باز خیابان لیدرا Ledra Street که دوباره در سال 2008 بازگشایی شده، قدم زنان رد شوید. یکی از لذت بخش ترین تفریحات ترکی را در حمام امیریه Omeriye Hamam امتحان کنید. این حمام مشهور قدیمی ترکی به تازگی بازسازی شده است و دوباره در محوطه قرن چهاردهمی خود فعالیت می کند. در نزدیکی شهر بندر قدیمی فاماگوستا قرار دارد که نزدیک به سواحل شنی و شهر باستانی سالامیس Salamis و برخی از بهترین مناظر جزیره قبرس است.
6. مسیر کوهستانی را طی کنید
یک رشته کوه سرسبز در امتداد ساحل در شمال قبرس وجود دارد که به شبه جزیره کارپاس ختم میشود. این مسیر کوهستانی در گیرنه به طول 230 کیلومتر از میان تپه های کاج و سرو با ارتفاع متوسط 685 متر میگذرد. اگر بخواهید در این مسیر پیاده روی کنید، در در بهار یا پاییز، زمانی که خنک تر است، ده روز زمان میبرد. در تابستان، زمانی که در ساحل هوا گرم می شود، این کوه ها یک پناهگاه خنک و شاداب برای سفرهای کوتاه و تفریحات یک روزه هستند.
تور قبرس شمالی برای ایرانیان نیازی به اخذ ویزا ندارد و شما به راحتی میتوانید از این مقصد بسیار زیبا و جذاب دیدن کنید. برای خرید تور قبرس شمالی همین حالا اقدام کنید: 88559925-021