آفتاب

یک سفر تفریحی و ورزشی!!ممکنه فکر کنین که اسکی ورزش جدیدیه ولی باید بدونین که اسکی یکی از قدیمی ترین روش های مسافرت بود که بشر شناخته.

کلمه «اسکی» از کلمه ایسلندی scidth می آید که معنی «کفش برف» میده. بعضی از تاریخ نویسا عقیده دارن که حتی مبدأ و پیدایش اسکی به عهد حجر برمیگرده و حجاری هائی پیدا شده که بشر رو در حال اسکی کردن نشان میده.
اولین چوب های اسکی تا اونجا که به خاطر میاد ، چارچوب خمیده ای داشته که از استخوان حیوانات درست میشده و اونو با تسمه چرمی به پا نگه میداشتن. 
حالا تصور کنید که موقعیتی براتون پیش اومده که هم میتونید تو این فصل به سفر برین و هم اسکی کنید یعنی یک تیر با دونشان، چقدر خوبه که این مقصد هم نزدیک باشه هم کم هزینه.. پس با ما همراه باشین تا پیست اسکی زاخگازور در ارمنستان و پیست گودائوری تفلیس و مستیا و باکوریانی در گرجستان رو بهتون معرفی کنیم:
پیست اسکی زاخگازور
شهر زاخگازور در 50 کیلومتری شهر ایروان و در جنوب شــرقی کوه های Teghenis واقع شده و پهنای زمین اون تقریبا 850 متر بر آورد شده. اســـکی این شهر به دلیل داشتن شرایط ویژه تو فصل زمســتان مورد علاقه توریــست ها و گردشــگران علاقه مند به ورزش اسکی می باشد.
شهر زاخگازور در سال های اخیر به لحاظ زیر ساختی ، بسیار مجهز و مدرن شده. اسکی این منطقه از اواخر ماه دسـامبر شروع شده و تا ماه مارس ادامه داره؛ تور ویژه اسکی بازان همه ساله تو این منطقه برگزار می شه همچنین بهترین زمان برای اسکی در این پیست ماه فوریه است.این شهر علاوه بر داشتن پیست اسکی کاملا مجهز و وجود یک تله کابین که علاقه مندان رارو به محل پیست اسکی میرسونه ؛ همچنین درضمن  این مکان دارای هتل های لوکس مجهز و مدرن نیزهست.
در پیست اســکی زاخگازور هم وسـایل اسکی و اسنوبرد به افراد اجاره داده می شـه و هم مربی هست که اسکی را به افراد علاقه مند آموزش میده. پس گردشـگرانی که در فصل زمستان به ارمنستـان سفر می کنند معمولا هدفشون از این سـفر حضـور در اسکی ویژه زاخگازوره. این پیست دارای مجموعه ورزشی المپـیک هم هست؛ گذشـته این مجموعه ورزشی به دوران شــوروی سابق برمی گرده و در سال 1967ساختـه شده اما در سـال 2007 به طور کامل بازسازی شد و در حال حاضر در قفقاز به یک مجـموعه ورزشی با امکــانات کاملا پیشرفته تبدیل شده.
امکانات این مجــموعه شامل: استخــر ســر پوشیده، استخر غواصی، سالن تناسب اندام، اسکی، اسنوبرد به علاوه یک هتل کاملا مدرن.
پیست اسکی گودائوری
پیست اسکی گودائوری تفلیس هم مکان مناسبی برای علاقه مندان به اسکیه . اگر تور تفلیس گرجستان رو انتخاب می کنیدن این پیست رو به هیچ وجه از دست ندین. پیست اسکی گودائوری (Gudauri Ski Resort) پیست با کیفیتیه که در دامنه جنوبی کوههای بلند قفقاز، در شمال شرقی گرجستان و در نزدیکی شهر ییلاقی کازبگی یا ستپانتسمیندا قرار داره که یکی از بهترین تفریحات تفلیس گرجستانه .
در گودائوری سه مسیراسکی وجود داره طوریکه اسکی بازهای مبتدی تا اسکی بازهای حرفه ای میتونند تو این منطقه اسکی کنند. اقامتگاهها و بهترین هتل های گرجستان فلیس تو این منطقه بنا شدند. با دو ساعت رانندگی میتونید مسافت  120 کیلومتری تفلیس به گودئوری روطی کنین.
گودائوری که در ارتفاع 21966 متری سطح دریا قرار گرفته ، تابستونها هم تفریحگاه ییلاقی جالبیه و یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری  گرجستان به شمار میره. 
پیست اسکی مستیا
مستیا یک پیست اسکی جدیده که در کوههای منطقه سوانتی که در ارتفاع 1500 متری قرار گرفته. یک بزرگراه 182 کیلومتری از تفلیس بسمت  مستیا در حال ساخته اما در حال حاضر ساده ترین را مسافرت به مستیا استفاده از هواپیما ست. از تفلیس هفته ای دوبار پرواز توسط شرکت هواپیمایی کانادایی کن بوکر ایر Kenn Borek Airr به مقصد فرودگاه مستیا وجود دارد.
دو مسیر اسکی رانی در مستیا وجود داره. مسیر قرمز که مختص اسکی بازهای حرفه ای و طولش 2600 متره. مسیر آبی که برای اسکی بازهای کم تجربه تر ساخته شده است 2670 طول دارد و مسیر 300 متری موسوم به موگویری Mugviiri ویژه اسکی بازهای مبتدی .
پیست اسکی باکوریانی
باکوریانی که تا تفلیس 171 کیلومتر فاصله دارد، شاید یکی از معروفترین مناطق گرجستان برای ورزش اسکی باشه. مسیر قدیمی این پیست تاتراپوما Tatrapoma line نام داره که مورد تایید کمیته جهانی المپیک هم هست. بخش سیاه این مسیر ویژه اسکی ی حرفه ای و با تجربه، بخش آبی مخصوص اسکی بازای متوسط و  یک بخش نیزهم برای مبتدی ها در نظر گرفته شده است. از سال 2006 مسیرهای دیگری هم  برای اسکی ساخته شده از جمله دیدولی Didveli که امکانات پیشرفته تری داره.

برای رزرو بهترین تور اسکی ارمنستان یا تور اسکی گرجستان با ما تماس بگیرید. ۸۸۵۵۹۹۲۵-۰۲۱