آفتاب

در بالای جهان، بلغارستان5 دلیل اصلی اینکه چرا بلغارستان در اروپا بهترین راز سر به مهر است

درحالیکه سرم گیج میرفت، آخرین قدم ها رو با گرفتن طناب آهنین بر میداشتم و از پله های صخره ای بالا میرفتم. به بالا رسیدم و یک نمای پانورامیک 360 درجه از جنوب غربی بلغارستان زیر پاهام گسترده شده بود. در سرتاسر جنگل سنگچین شده دامنه کوه ریلا در محدوده پیرین تا مرز یونان کشیده شده بود ومانند  صخره ای مقدونیه رو مرزبندی میکرد. 
و این هم یک دلیل خیلی خوب برای اینکه چرا وقتی برای سفر اروپا برنامه ریزی میکنید، بلغارستان اولین مقصدی نیست که به ذهنتان خطور میکند وقتی که این واقعیت باید باشد. این رازیست که در راوپا سر به مهر باقی مانده و به زودی رمز گشایی خواهد شد.
در چند سال اخیر، بلغارستان بین جوانان و ماجراجویان شهرت پیدا کرده و به سرعت به یک مرکز پر شور و هیجان در شرق پراگ تبدیل شده.
به عنوان قدیمی ترین ایالت از یک قاره ی کهن و سرزمینی که تا به امروز نام و اصالتش را حفظ کرده و حضور 1300 سال در شبه جزیره بالکان و جالب اینکه چگونه جایگاه خود را در رادار گردشگری حفظ کرده. اگر شما همیشه میخواستید یک ماژلان مدرن، واسکو دا گاما یا مارکوپلو باشید، به دقت گوش کنید چون شاید این آخرین شانس شما برای کشف بخش کوچکی از اروپا باشد به علاوه ی چندین سال تاریخ و فرهنگی که برای کشف شدن به جا ماندند.
اگر به اندازه کافی برای یک سفر ماجراجویانه وسوسه شده اید به عنوان یک کاشف قرن21 به من بپیوندید تا برایتان 5 دلیل اصلی برای اینکه بلغارستان به عنوان یک نامه سر به مهر و رازی کشف نشده در اروپا مانده و نباید از دستش بدین را بازگو کنم:
بهترین دوست اروپایی برای بودجه شما 
سفر اروپا ممکن است کمی گران و پرهزینه برایتان تمام شود، در عین حال این سئوال رو از خودتون میپرسید که آیا میتوانم با یک بودجه کم به بلغارستان سفر کنم، بعد از همه اینها این اون چیزیه که تصمیم میگیرید: به کجا بروم؟ چه کار کنم؟ کجاها رو ببینم؟
در این رابطه شما بسیار خوش شانس هستید، بلغارستان یک مسیر و مقصد بسیار ارزشمند است. ارل جهانگرد کسی که 5026 روز متوالی را در راه بوده و از 87 کشور جهان بازدید کرده میگه: بلغارستان بهترین و با ارزش ترین مقصد روی زمین است.
 
بعد از همه اینها، سری میزنیم به صوفیه پایتخت بلغارستان و گرانترین شهر این کشور،که  در سال 2013 جایزه مقرون به صرفه ترین شهر اروپا رو در تریپ ادوایزر به خودش اختصاص داد و در کل چهارمین شهر تاثیر گذار و در عین حال مقرون به صرفه در اروپاست.
تکرار کلمه مقرون به صرفه در این جمله به خاطر اینه که واقعا مقرون به صرفه و اقتصادیه در حالیکه دانش آموزان و دانشجویان با پرداخت روزانه کنتر از 25 دلار در روز زندگی خود را به راحتی سپری میکنند (که کلیه هزینه های زندگی و خواب و خوراکشان را پوشش میدهد)  
به طور خلاصه خیلی راحت میتوانید از پس هزینه های تحصیلتون بربیاین مخصوصا اگه از محسنات بورن اواردز بهره بگیرید. 
واقعیتی داغ: پایتخت بلغارستان تنها شهری در اروپاست که درست با قرار گرفتن در مرکز این شهر، کلیسای مسیحی ارتودکس، کلیسای کاتولیک، کنیسه و مسجد را که به صورت یکجا در یک نما  میتوانید مشاهده کنید. و حال اینکه چه جیزی این رو جذابتر و تاثیر گذارتر میکنه؟   
پر زرق و برق و پر از شگفتی های طبیعی
در مقایسه با ایالت تنسی، بلغارستان از لحاظ فیزیکی کشور خیلی بزرگی نیست، ولی همیشه وسعت به معنای شکوه و جلال نیست از روغن معطر رز گرفته تا چشمه های آب معدنی با خاصیت درمانی و تشکیلات صخره ای منحصر به فرد و... برخی مناظر نفس گیر در مراکز شهرها، اعماق رشته کوه های رودوپ، بالکان، ریلا و کوه های پیرین. دره گل رز، صخره های بلگرادچیک، حمام های آب معدنی حصار، ساخت مجنمع رویال ولیکو تارنووس و لیست طولانی ازبسیاری از جاذبه هایی که به صورت متقاطع در جستجویش هستید. 
و یک حقیقت دیگر:
قیمت یک کیلوگرم از روغن خالص رز بلغاری که در صنعت تولید عطر جهان بسیار شهرت دارد معادل قیمت طلاست، مطلب بعدی اینکه این مقدار از" طلای مایع" به 3.5 تن گل رز نیاز داره که در دره رز بلغارزی میروید.
زیبایی های روستایی در کرانه اروپا
بهشت مکانی روی زمین نیست، ولی اگر بود تنها 40 کیلومتر با جنوب صوفیه فاصله داشت. چون قله موسالا است که بین رشته کوه های آلپ و قفقاز واقع شده و به اقامتگاه فرشتگان شهرت یافته.
خوشمزه و فوق العاده لذیذ
غذاهای بلغاری واقعا لذیذ هستند و جون میدن برای اینکه مثل یک پادشاه از خودتون پذیرایی کنید. رزرو یک میز در یک رستوران سنتی بلغاری و صرف یک وعده غذای کامل که شامل پیش غذا،غذای اصلی و دسر میشود  فقط بین 7 تا 10 دلار براتون هزینه داره که بستگی به شهری داره که توش هستین.فقط این قیمت غذا نیست که شگفت آوره بلکه کیفیت بسیار بالای غذاهای ارگانیک است که توجه همه رو به خودش جلب میکنه. 
نکته قابل توجه:
بلغارها عاشق سیب زمینی سرخ شده آغشته به پنیر سفید بلغاری(فتا) هستند. بسیار لذیذ و هوس انگیزه، حتما امتحانش کنید.
موهبت های بی نظیر باستان شناسی
و در آخر این هم یکی از اصلی ترین دلایلی که باعث شده بلغارستان به عنوان یک مقصد بی نظیر باقی بماند.کشف گنجینه های باستانی و ماجراهای فرهنگی تاریخی که در این سرزمین گسترده شده، مستلزم این است که شما چقدر اهل ماجراجویی باشید.
صوفیه مرکزی، ارش این را دارد که در راه در هر نقطه ای توقف کنید، نه برای زیبایی های کلاسیک دیوار به دیوارش بلکه به خاطر آثار باستانی متعددش. 
با وجود سطوح متعدد  ترک خورده و بناهایی که به ندرت مورد قساوت بوده اند، بلغارستان سرزمینی است که محدود به عقاید و سنت های محلی و ملی نیست. نوشیدن و تفریحات شبانه بسیار عالی و در عین حال ارزان میباشد و جای هیچ تعجبی نیست که امپراتور کنستانتین صوفیه عاشق صوفیه بود و آن را "رم من" میخواند. 
زیباترین کلیساهای جهان:
پس ازدو روز پیاده روی و کوهنوردی، کمی آن طرف تر از محل پارک ماشین ها به صومعه ای سراسر تعجب برانگیز رسیدیم. دیوارهای بیرونی منقش با تصویرهای مضحک و کمدی از بال شیاطین. کمی آن طرف تر تصویری از خانواده مقدس. 
24 امین مسیر بزرگ از مسیرهای پیاده روی در اروپا
این منطقه جدا شده و محافظت شده زیباست: تپه های متعدد با شانه های افتاده، کشتی های لنگر انداخته،موج های خشمگین، نقطه کوچکی از دریاچه های انگلیسی، ذره ای از ارتفاهات اسکاتلند،نشانه ای از ایسلند که هنوز هم اصالت خودش را حفظ کرده.شیفته ی مناظر با شتاب از میان انبوه ابرها میگذشتم. در حال زمزمه کردن آهنگ میلنا که یک خواننده قدیمی روسی خوانده بود، به جلو هدایت میشدم. آغازی بی پایان، هیچ وقت نخواهید دانست که راه به کجا ختم میشود.

برای خرید تور بلغارستان همین حالا با ما تماس بگیرید:  88559925