آفتاب

برد لباسشویی سامسونگ _ هرمس پارتبا دیدن اختلال در روند کار برد باید هرچه سریع‌تر به فکر راه‌حلی برای این مشکل بگردید تا ماشین لباسشویی شما قابل استفاده باشد. برای تعمیرات برد باید با نیروهای متخصص در نمایندگی‌های برند سامسونگ در تماس باشید.

برد لباسشویی سامسونگ مسئول اصلی کنترل تمام قطعات داخلی در این دستگاه است. به محض نمودار شدن کوچک‌ترین ایرادی در برد شما در یکی از بخش‌های کار ماشین لباسشویی خود با مشکل مواجه می‌شوید. ایراد در برد می‌تواند خود را به شکل‌های مختلفی نشان دهد و تنها یک فرد ماهر می‌تواند از روی علائم به خرابی این قطعه پی ببرد.
با دیدن اختلال در روند کار برد باید هرچه سریع‌تر به فکر راه‌حلی برای این مشکل بگردید تا ماشین لباسشویی شما قابل استفاده باشد. برای تعمیرات برد باید با نیروهای متخصص در نمایندگی‌های برند سامسونگ در تماس باشید. زیرا برد از حساست بالایی برخوردار است و دست‌کاری‌های شما ممکن است ایرادی کوچک را تبدیل به خرابی بزرگ و غیرقابل تعمیری نماید. برای آشنایی بیشتر با برد لباسشویی سامسونگ با ما همراه شوید.نقش برد لباسشویی سامسونگ در این دستگاه

برد یکی از قطعاتی است که با پیشرفت فناوری به ماشین‌های لباسشویی اضافه شده است. هرچه قدر که علم و تکنولوژی پیشرفته‌تر می‌شوند بردهای الکتریکی مورد استفاده در ماشین‌های لباسشویی نیز پیچیده‌تر خواهند شد. روی برد از قطعات الکتریکی زیاد و متفاوتی استفاده شده است که در کنار هم وظیفه کنترل قطعات داخلی دستگاه را بر عهده دارند.
برد درون ماشین لباسشویی شما شبیه به مغز در بدنتان عمل می‌کند. این قطعه تمام اجزای دیگر را با هم هماهنگ کرده و دستور شروع کار یا پایان یافتن هریک را به آن‌ها صادر می‌کند. برای تنظیم برنامه‌های شستشو و تنظیمات زمان و دما شما نیاز به سالم بودن برد لباسشویی سامسونگ خواهید داشت. بدون این قطعه ممکن است حتی دستگاه شما روشن نشود. تعمیرات برد حتماً باید در مراکز مجاز و زیر نظر افرادی که تخصص کافی دارند صورت گیرد.

عملکرد برد در ماشین لباسشویی سامسونگ

برد لباسشویی سامسونگ مانند تمام بردهای الکتریکی دیگر قابلیت برنامه‌ریزی دارد. در زمان طراحی این قطعه با توجه به کارهایی که قرار است در دستگاه انجام دهد برای آن برنامه‌های مناسب مشخص خواهد شد. این برنامه‌ها می‌توانند ساده یا بسیار پیشرفته باشند. مثلاً گاهی در لباسشویی شما تنها نیاز به کارهای ساده‌ای مانند شستشو یا آب‌کشی دارید. اما در برخی دستگاه‌های مدرن و پیشرفته‌تر لازم است برنامه‌ریزی‌هایی برای جابه‌جایی لباس‌ها به بخش دیگری از دستگاه صورت گیرد.
برد لباسشویی سامسونگ یکی از اصلی‌ترین قطعات مورداستفاده در دستگاه شماست که در صورت خرابی آن هیچ استفاده‌ای از ماشین لباسشویی نمی‌توانید داشته باشید. زیرا بدون داشتن یک برد سالم، قطعات دیگر نمی‌دانند باید چه کاری را انجام داده یا در چه مرحله‌ای از روند شستشو هستند.علامت‌های خرابی برد در ماشین لباسشویی سامسونگ

خرابی‌های برد به شکل‌های مختلفی به شما اعلام خواهد شد. اولین مورد دنبال نشدن برنامه تنظیم شده در دستگاه است. یعنی ماشین لباسشویی بر اساس برنامه مشخص شده روند شستشو لباس‌ها را انجام نمی‌دهد. مورد دیگر کار نکردن پنل جلویی در ماشین لباسشویی شماست. باید بدانید خاموشی ناگهانی دستگاه در میان روند شستشو نیز می‌تواند با ایراد در برد لباسشویی سامسونگ مرتبط باشد.
یکی دیگر از نشانه‌های خرابی برد الکتریکی خشک نکردن لباس‌ها و اختلال در روند کار خشک‌کن دستگاه شماست. همچنین عدم آبگیری مناسب و عملکرد نامناسب موتور لباسشویی نیز می‌تواند به خرابی‌های برد مرتبط باشد. گاهی اوقات به دنبال ایراد در برد الکتریکی آب گرم در دستگاه شما تأمین نشده و لباس‌ها خوب تمیز نمی‌شوند. برخی اوقات نیز خرابی‌های برد لباسشویی سامسونگ خود را با خاموش و روشن شدن موتور ماشین نشان خواهد داد. در صورت مشاهده هریک از نشانه‌های ذکر شده در بالا باید با تعمیرکاران حرفه‌ای در تماس بوده و بررسی تخصصی این قطعه را به آن‌ها بسپارید. هرمس پارت بزرگترین فروشگاه قطعات لوازم خانگی در کشور است.شما عزیزان میتوانید برای خرید برد لباسشویی سامسونگ از این سایت دیدن کنید.تعمیر برد لباسشویی سامسونگ در خانه

در ابتدا یادآور می‌شویم که تعمیرات برد در خانه اصلاً پیشنهاد نشده و تأکید ما همواره کمک گرفتن از افراد متخصص و ماهر در این کار است. زیرا تعمیرات برد بسیار حساس بوده و باید با اطلاعات کافی صورت گیرد. اما اگر خودتان قصد انجام این کار را دارید می‌توانید از راهنمایی‌های زیر استفاده داشته باشید:
در ابتدا لازم است بعد از قطع کردن برق، پنل و صفحه‌های محافظ را از ماشین لباسشویی جدا سازید. تمامی سیم‌های متصل به این پنل‌ها باید با دقت جدا شوند. اگر دیدید نیاز به جدا کردن صفحه کنترل وجود دارد پیچ‌های این بخش را نیز جدا سازید. حالا نوبت به جدا کردن عایق از درب ماشین لباسشویی رسیده است دقت کنید نباید عایق را بیرون بیاورید زیرا به بخش‌های داخلی دستگاه شما وصل می‌باشد. حالا نوبت به باز کردن پیچ‌های درب ماشین رسیده است. سپس درب فیلتر را جدا و پیچ آن را نیز باز کنید.
بعد از اینکه تمامی پنل‌های محافظ را جدا کردید به برد دسترسی خواهید داشت. پیچ‌هایی که برای اتصال پوشش محافظ برد لباسشویی سامسونگ هستند را باز کنید. حالا سیم‌های برد را جدا نموده و پیچ‌هایی که آن را به بدنه وصل کرده‌اند را باز نمایید. نوبت به جایگزینی برد جدید رسیده است. پیچ‌های مرتبط را بسته و برد الکتریکی نو را به بدنه ماشین لباسشویی متصل نمایید. حالا سیم‌های برق را به برد لباسشویی وصل کنید. در نهایت باید پوشش محافظ برد الکتریکی و تمامی پنل‌های باز شده در جای اصلی خود قرار داده شوند.

نقشه برد لباسشویی سامسونگ

برای طراحی نقشه برد الکتریکی در ماشین‌های لباسشویی سامسونگ از علامت‌های اختصاری و نمادهای مشخصی استفاده شده است. تعمیرکاران برای سهولت کار و تعمیرات دقیق برد لباسشویی سامسونگ از این نقشه کمک زیادی می‌گیرند. البته خواندن نقشه برد خود تخصص کافی می‌خواهد و شاید هرکسی نتواند این کار را انجام دهد.  برخی افراد تلاش می‌کنند با استفاده از فضای مجازی اطلاعات کافی در مورد نمادها و علامت‌های استفاده شده در این نقشه به دست آورند. این افراد می‌خواهند با خواندن نقشه خودشان در خانه تعمیرات برد را انجام دهند.
 شاید شما بتوانید تا حدودی با این علائم آشنا شده و در مورد تعمیرات تخصصی برد اطلاعات کسب کنید. اما باید بدانید نقشه‌خوانی برد کار ساده‌ای نیست و همه نمی‌توانند در آن موفق باشند. کوچک‌ترین اشتباه از جانب شما می‌تواند خسارت‌های جبران‌ناپذیری را به دنبال داشته باشد. به همین علت توصیه می‌شود حتی با استفاده از نقشه دست به تعمیرات برد الکتریکی نزده و همواره برای این کار از افراد متخصص کمک بخواهید.