آفتاب

3 ترفند برای کاهش و رفع مزاحمت پارکینگتصور کنید که در زمان خروج از منزل با ماشین، یک خودروی مزاحم دقیقا جلوی در پارکینگ خانه شما پارک کرده باشد! مطمئنا اوقاتتان تا آخر روز تلخ خواهد شد. به نظر شما در‌چنین‌شرایطی برای رفع مزاحمت پارکینگ چه کار باید کرد؟

با‌توجه‌ به اینکه این مشکل برای بسیاری از افراد پیش می‌آید، در این مقاله قصد داریم قوانین موجود در پارک خودروی مزاحم جلوی در منزل را بررسی کرده و سه 3 ترفند کاربردی را برای رفع مزاحمت خودرو پیشنهاد کنیم. با مطالعه این مطلب دغدغه پارک اتومبیل‌های مزاحم روبه‌روی پل پارکینگ شما برای همیشه رفع خواهد شد.

1. ارائه شکوائیه مزاحمت و ممانعت از حق؛ راه‌حل رفع مزاحمت همسایه در پارکینگ

اگر یکی از همسایه‌های اطراف منزل شما، به‌طور مستمر خودروی خود را جلو در پارکینگتان پارک کند، چه کار می‌کنید؟ بدون‌شک اولین و بهترین راه‌حل، گفت‌و‌گو و مذاکره با همسایه است. گاهی‌اوقات این مشکل فقط با کمی صحبت یا حتی جر‌و‌بحث کوتاه خاتمه می‌یابد. اگر بعد از مذاکره باز هم این مشکل ادامه داشت، برای رفع مزاحمت پارکینگ، ابتدا در روزها و ساعات مختلف از خودرو و پلاک آن عکس بگیرید؛ سپس با در دست داشتن این عکس‌ها برای تنظیم شکوائیه «مزاحمت و ممانعت از حق» به دادسرا مراجعه کنید.
به‌طور‌کلی، پارک کردن جلوی در پارکینگ منازل مصداق توقف در محل ممنوع بوده و تخلف است. دادسرا حتی می‌تواند نسبت به جریمه یا توقیف خودروی متخلف نیز اقدام کند. البته شکایت همواره راه‎‌حل نهایی محسوب می‌شود؛ در بسیاری از مواقع می‌توان با گفت‌و‌گو یا حتی خرید تجهیزات ترافیکی و موانع و گذاشتن آن‌ها جلوی در، این مشکل را بر‌طرف کرد.2. تماس با 110؛ شماره تماس رفع مزاحمت پارکینگ

اگر یک خودرو به‌صورت تصادفی روبه‌روی در پارکینگ توقف کرده یا حتی طوری پارک کرده است که شما نتوانید از روی پل رد شوید، بهترین کار تماس با پلیس 110 است. پیشنهاد می‌کنیم که حدود 5 دقیقه منتظر راننده بمانید؛ اگر مالک ماشین پیدا نشد، از ضربه زدن به خودرو یا کارهای خلافی مانند پنچر کردن لاستیک اتومبیل خودداری کنید.
هر خودرویی حتی اگر 5 دقیقه جلوی پارکینگ خانه‌ها توقف کند، از لحاظ قانونی متخلف است. پس از تماس با پلیس 110، ماموران انتظامی با راننده خودروی متخلف تماس می‌گیرند و درخواست می‌کنند که فورا ماشین را جابه‌جا کند. در‌صورتی‌که راننده اقدام به جا‌به‌جایی ماشین نکند، امکان جریمه و حتی توقیف اتومبیل با جرثقیل نیز وجود دارد. البته برای جلوگیری پارک موقت خودروهای مزاحم، استفاده از موانع ترافیکی نیز بسیار موثر و کارآمد خواهد بود. برای مثال، با‌وجود اینکه قیمت مخروط ترافیکی مناسب و به‌صرفه است؛ اما در‌چنین‌مواقعی کاربردهای متعددی دارد و مشکلتان را حل می‌کند.

3. استفاده از موانع ترافیکی؛ راه‌حلی کاربردی برای رفع مزاحمت خودرو

برای رفع مزاحمت پارکینگ، یک راه‌حل کاربردی دیگر نیز وجود دارد! خرید و استفاده از مخروط‌های ترافیکی در بسیاری از مکان‌ها راه‌گشا خواهد بود. شما می‌توانید با قرار دادن این موانع در مکان‌های پارک ممنوع یا محل پارکینگ شخصی خود از پارک کردن سایر خودروها در آن‌ مکان‌ها جلوگیری کنید. امروزه از انواع استوانه‌های ترافیکی در جاده‌ها برای جداسازی مسیرها یا اعلام خطر و در خیابان‌ها به‌منظور جلوگیری از پارک اتومبیل در محل‌های غیر‌مجاز استفاده می‌شود.
استوانه‌ها یا مخروط‌های ترافیکی در پارکینگ‌های عمومی مانند پارکینگ مراکز خرید نیز مورد‌استفاده قرار می‌گیرد. این محصولات را می‌توانید از یک فروشگاه تجهیزات ایمنی و ترافیکی معتبر مانند فروشگاه ماه ایمن خریداری کنید. در‌نهایت، توصیه می‌کنیم که در‌صورت مواجه با خودروهای مزاحم، هیچ‌گاه وارد بازی‌های روانی مانند جر‌و‌بحث با راننده ماشین متخلف نشوید. در بسیاری از مواقع فقط اعلام مزاحمت پارک ماشین به پلیس 110 و تذکر از طرف پلیس، کل مشکل را برای همیشه بر‌طرف خواهد کرد.‌هنگام خرید خانه جدید، به پارکینگ مزاحم توجه کنید!

گاهی‌اوقات مشکل مزاحمت پارکینگ در خود پارکینگ ساختمان اتفاق می‌افتد. بدین معنی که ماشین‌ها نمی‌توانند به‌راحتی از محل پارک خود خارج شوند. به همین دلیل، توصیه می‌کنیم که در هنگام خرید خانه به این نکته توجه کنید که ماشینتان بتواند بدون مزاحمت از پارک خارج شود. امروزه با‌توجه‌به کوچک شدن متراژ آپارتمان‌ها، مشکل پارکینگ مزاحم در میان بسیاری از خانواده‌ها به یک معضل بزرگ تبدیل شده است. البته در برخی از مواقع که مشکل از بد پارک کردن همسایه است، برای رفع مزاحمت پارکینگ درون ساختمان نیز می‌توانید از موانع ترافیکی استفاده کنید.

رفع مزاحمت پارکینگ با خرید موانع ترافیکی از فروشگاه اینترنتی ماه ایمن

در این مقاله 3 روش کاربردی را برای رفع مزاحمت پارکینگ مطرح کردیم. مطمئنا با کمک این روش‌ها و البته خرید موانع ترافیکی می‌توانید دغدغه مزاحمت پارکینگ خود را برای همیشه رفع کنید. یکی از بهترین فروشگاه‌های ایران برای خرید تجهیزات ترافیکی مختلف، فروشگاه آنلاین ماه ایمن است.  ماه ایمن با بیش از 40 سال سابقه در عرضه محصولات ترافیکی و ایمنی، بهترین انواع استوانه و مخروط ترافیکی را با قیمت مناسب به‌فروش می‌رساند.
برای مشاهده و خرید تجهیزات مختلف ایمنی و ترافیکی کافی است وارد سایت ماه ایمن به نشانی mahimen.ir شوید. همچنین، برای دریافت مشاوره درباره محصولات مختلف این فروشگاه اینترنتی با شماره تلفن ۰۳۱۳۲۲۲۲۲۷۷ تماس بگیرید. این مجموعه محصولات خریداری‌شده را در کمترین زمان به سراسر ایران ارسال می‌کند.