آفتاب

خرید سینی مایکروفر _ هرمس پارتمهم ترین بخشی از دستگاه که به پخت یکنواخت و یکپارچه غذا کمک می‌کند، سینی مایکروفر است. اگر این سینی گردان دچار ایراد شود، پخت غذا به درستی صورت نمی‌گیرد.

اشعه ای که از لامپ مگنترون ساطع می‌شود، از یک نقطه ثابت به غذا می‌تابد و به همین دلیل لازم است مایکروفر با سرعت ثابت در داخل دستگاه بچرخد تا همه نقاط غذا به یک اندازه در مقابل تابش این اشعه قرار بگیرد. موتور گردان یا موتور کف قسمت دیگریست که وظیفه گرداندن سینی مایکروفر در دستگاه را دارد. این موتور به کمک شفت یا کوپلار، انرژی تولید شده را به ریل زیر سینی، و این ریل نیرو را به سینی منتقل می کند. اگر در هر کدام از این قسمت ها، مشکلی پیش آمد، می توانید آن را از طریق فروشگاه اینترنتی هرمس پارت تهیه نمایید. برای کسب اطلاعات بیش تر در خصوص خرید قطعات مایکروفر و سایر لوازم منزل، با شماره های 22111159-021 یا 22227378-021 تماس بگیرید. در ادامه در خصوص ایراد در قطعات سینی و سایر قطعات قسمت گردان مایکروفر، نکات بیش تری را می‌خوانیم.


 خرید سینی مایکروفر

ایراد در سیستم چرخش غذا در مایکروفر

برای رفع کردن این مورد و پیدا کردن دلیل نچرخیدن سینی مایکروفر، همان طور که در قسمت قبل توضیح دادیم، در گام نخست باید موتور کف سینی را بررسی کنید. این موتور که وظیفه تامین انرژی مورد نیاز برای چرخش سینی را دارد، به وسیله یک شفت به سینی متصل شده است. برای این که تشخیص دهید ایراد از کدام یک از این دو قسمت، یک آزمایش ساده انجام دهید. یک بار یک ظرف پیرکس که وزن زیادی دارد و یک بار یک لیوان کوچک سبک را روی  مایکروفر قرار دهید. اگر هر دو بار سینی مایکروفر نمی چرخید، ایراد از موتور گردان یا موتور کف مایکروفر است. اگر در بار دوم سینی شروع به چرخیدن کرد، موتور کف نیرویی را تولید می کند. اما این نیرو، توسط شفت یا کوپلار به سینی مایکروفر منتقل نمی‌شود. پس باید یک شفت یا کوپلار جدید برای مایکروفر خود از طریق فروشگاه اینترنتی هرمس پارت، خریداری نمایید. مشکل دیگری که می تواند چرخیدن سینی را دچار اشکال کند، کثیف بودن مسیر ریل زیر سینی است.

کثیفی مسیر ریل زیر سینی مایکروفر

یکی دیگر از دلایلی که می تواند منجر به نچرخیدن سینی مایکروفر شود، کثیف بودن مسیر ریل زیر سینی مایکروفر است. به همین دلیل، برای اطمینان از تمیز بودن این قسمت، از عدم وجود چربی و باقی مانده مواد غذایی در مسیر ریل زیر سینی مطمئن شوید. عدم رسیدگی به نظافت داخلی دستگاه و وجود غذا و چربی در اطراف موتور محرک، کوپلینگ و … ممکن است مانع از چرخش سینی مایکروفر شما بشود. سینی را بردارید و ریل را با دست بچرخانید. اگر ریل زیر سینی مایکروفر بدون مشکل می‌چرخید، مشکلی در این قسمت وجود ندارد. کثیفی یا شکستگی ریل به راحتی خود را نشان می دهد. برای شستن سینی مایکروفر، کافیست آن را از داخل دستگاه خارج کرده، در سینک بشویید و بگذارید تا خشک شود. سعی کنید از مواد شوینده که بوی زیادی دارند استفاده نکنید. ممکن است بوی این مواد روی سینی مایکروفر بماند و حتی به غذاهایی که در مایکروفر قرار می‌دهید، منتقل شوند.
برخی از ایرادات رایج در خصوص نچرخیدن سینی مایکروفر را خواندیم. اگر با این مشکل رو به رو شدید، از تکنسین مجاز نمایندگی مایکروفر خود کمک بگیرید. برای خرید سینی مایکروفر، فروشگاه بزرگ اینترنتی هرمس پارت را به شما پیشنهاد می‌کنیم. در ادامه توضیحات بیشتری را در این خصوص می خوانیم. برای گرفتن مشاوره در خصوص خرید سینی مایکروفر، با شماره های 22111159-021 یا 22227378-021 تماس بگیرید. اگر نیاز به تمیز کردن مسیر ریل سینی مایکروفر بود، به روش زیر عمل کنید.


 خرید سینی مایکروفر

تمیز کردن سینی مایکروفر

تمیز کردن مسیر ریل و سینی مایکروفر، یکی از مهم ترین کارهایی است که باید به صورت منظم انجام شود. ممکن است، جسمی خارجی در مسیر ریل گیر کرده باشد و مانع چرخش سینی مایکروفر شود. در این صورت باید پیش از آسیب دیدن ریل زیر سینی یا شفت و موتور گردان دستگاه، این جسم را از مسیر ریل خارج کنید و آن قسمت را تمیز نمایید. اگر متوجه سر و صدا در قسمت سینی دستگاه شدید، احتمال کثیفی این قسمت وجود دارد. هر چند ممکن است کوپلینگ نیز آسیب دیده باشد که در این صورت، نیاز به حضور تکنسین متخصص برای تعمیر مایکروفر خود خواهید داشت. با توجه به بالا رفتن قیمت قطعات مختلف دستگاه، نگهداری از مایکروفر از اهمیت ویژه ای برخوردار است. تمیز کردن مایکروفر یکی از مهم ترین کارهایی است که در نگهداری از آن حائز اهمیت است. اما کارهای دیگری نیز برای نگهداری مناسب از دستگاه باید انجام داد که در ادامه در خصوص آنها نیز نکاتی را می خوانید. رعایت این موارد می تواند طول عمر و کارآیی دستگاه شما را بهبود ببخشد.

نکات نگهداری از مایکروفر

برای افزایش راندمان و طول عمر دستگاه خود، بهتر است موارد زیر را با دقت رعایت نمایید:
-    استفاده از محافظ جریان برق را برای دستگاه خود جدی بگیرید تا نوسانات برق، به دستگاه آسیبی نرساند.
-    از ظروف فلزی و یا لب پر در مایکروفر استفاده نکنید. این کار باعث ایجاد جرقه در دستگاه می شود و می تواند مگنترون مایکروفر را با آسیب جدی رو به رو کند.
-    دستگاه را در مجاورت لوازم گرمازای آشپزخانه و نور مستقیم خورشید قرار ندهید.
-    تخم مرغ، مواد کنسروی و مواد دانه ریز مانند لپه یا عدس را در مایکروفر گرم نکنید.
-    مایکروفر را به دیوار نچسبانید و در فضای کوچک بسته قرار ندهید تا فن دستگاه به هوای کافی دسترسی داشته باشد.
-    کار تمیز کردن مایکروفر را به صورت مرتب انجام دهید. سعی کنید پس از هر بار پخت و پز، با یک دستمال، داخل محفظه مایکروفر را تمیز کنید تا کثیفی ها سفت نشوند.
برای پیدا کردن بهترین قیمت خرید سینی مایکروفر به فروشگاه اینترنتی هرمس پارت، مراجعه نمایید.


 خرید سینی مایکروفر

قیمت خرید سینی مایکروفر از هرمس پارت

اگر قصد خرید سینی مایکروفر را دارید، این کار را از طریق فروشگاه اینترنتی هرمس پارت انجام دهید. سینی مایکروفر، با توجه به برند دستگاه و ظرفیت آن، قیمت های متفاوتی دارد. اگر سایز مناسب برای سینی مایکروفر خود را نمی‌دانید، ابتدا قطر سینی مایکروفر خود را اندازه بگیرید و سپس برای خرید اقدام نمایید. بهترین قیمت های انواع سینی مایکروفر را در فروشگاه اینترنتی هرمس پارت، پیدا کنید. این سایت با حذف افراد واسطه، موفق شده است تا بهترین قیمت ها را برای مشتریان خود ارائه دهد. اگر نیاز به خرید قطعات مختلف از جمله سینی مایکروفر دارید، از طریق همین سایت آن را سفارش داده و درب منزل تحویل بگیرید. برای کسب اطلاعات بیش تر در این خصوص با شماره های 22111159-021 یا 22227378-021 تماس بگیرید تا کارشناسان هرمس پارت به سوالات شما، پاسخ دهند.وبگردی