آفتاب

چرا استانبول پایتخت ترکیه نیست؟استانبول به عنوان پرجمعیت ترین شهر ترکیه و جمعیتی نزدیک به 15 میلیون نفر به عنوان پایتخت گردشگری ترکیه محسوب می‌شود. استانبول در گذشته پایتخت سیاسی ترکیه نیز بوده است.

استانبول به عنوان پرجمعیت ترین شهر ترکیه و جمعیتی نزدیک به 15 میلیون نفر به عنوان پایتخت گردشگری ترکیه محسوب می‌شود. استانبول در گذشته پایتخت سیاسی ترکیه نیز بوده است.

آیا استانبول پایتخت ترکیه است؟

هنگامی که از مردم درباره پایتخت ترکیه سوال می‌شود بیشتر مردم استانبول را پایتخت این کشور می‌دانند در حالی که پایتخت کشور ترکیه آنکارا است.

آیا استانبول پایتخت ترکیه بوده است؟

شهر استانبول در حدود 6 قرن پایتخت کشور ترکیه بوده است و بدلیل پایتخت بودن شهر استانبول در این شهر کاخ‌ها و بناهای تاریخی بسیاری وجود دارد. این در حالی است که شهر آنکارا ترکیه شهری بسیار کوچک‌تر نسبت به استانبول است و جمعیت آن نیز کمتر از استانبول می‌باشد. با تور دو روزه استانبول می‌توانید برای دیدن از این شهر زیبا و تاریخی بروید و از گشت و گذار در آن لذت ببرید

چرا استانبول پایتخت ترکیه نیست

بافت شهری پایتخت ترکیه چگونه است؟

آنکارا بافت شهری کاملا مدرن با ساختمان‌های اداری و دولتی دارد که مراکز مهم سیاسی و ... ترکیه در این کشور قرار گرفته است. بدلیل قرارگیری مراکز مهم سیاسی ترکیه در شهر آنکارا این شهر اولویت بیشتری برای تبدیل شده به پایتخت ترکیه را داشت؛ زیرا پایتخت سیاسی کشورها باید مرکز اصلی ساختمان‌های اداری و مهم کشور باشند.

چرا آنکارا پایتخت ترکیه است؟

در جنگ جهانی اول زمانی که ترکیه تحت سلطه امپراتوری عثمانی قرار داشت و شهر استانبول از شهرهایی بود که بعد از جنگ به دست بیگانگان افتاد. استانبول بعد از افتادن به دست بیگانگان موقعیت استراتژیک خود را از دست داد و بعد از افتادن به دست کمال آتاتورک پس از جنگ جهانی اول شهر آنکارا به عنوان پایتخت ترکیه معرفی شد.

شهر استانبول در کدام قسمت ترکیه قرار گرفته است؟

استانبول در قسمت اروپایی ترکیه قرار گرفته و بدلیل موقعیت جغرافیایی‌اش در منطقه حساسی قرار دارد. در زمان گذشته بعد از پایان جنگ برای انتخاب پایتخت شهری که موقعیت جغرافیایی حساسی نداشته باشد و از لحاظ سیاسی برای انتخاب پایتخت مناسب باشد.

آنکارا پایتخت ترکیه

موقعیت جغرافیایی مناسب شهر آنکارا به عنوان پایتخت

موقعیت جغرافیایی شهر آنکارا ترکیه به گونه‌ای بود که دشمنان نمی‌توانستند به راحتی آن را تصرف کنند و به عنوان پایتخت مزیت مهمی بود.

رشد جمعیتی آنکارا پس از پایتخت شدن آن

آنکارا پس از اعلام شدن به عنوان پایتخت رسمی ترکیه به تدریج جمعیت آن بیشتر شد به گونه‌ای که این شهر الان به عنوان دومین شهر پرجمعیت ترکیه پس از استانبول محسوب می‌شود.

جمعیت پایتخت ترکیه چقدر بوده؟

جمعیت شهر آنکارا پیش از آنکه به عنوان پایتخت معرفی شود حدود 35 هزار نفر بود و با گذشت زمان و پایتخت شدن آن جمعیت آنکارا رو به افزایش رفت و از 35 هزار نفر بیشتر شد. با گذشت زمان مهم‌ترین مرکزهای تجاری، صنعتی و فرهنگی در آنکارا ایجاد شد و بسیاری از تولیدات در شهر آنکارا شروع به افزایش کرد.

آنکارا پایتخت ترکیه

تولیدات شهر آنکارا به عنوان پایتخت ترکیه چگونه است؟

آنکارا به عنوان پایتخت ترکیه پس از تبدیل شدن به پایتخت در زمینه‌های فولاد، محصولات غذایی، آهن، ماشین آلات و کشاورزی پیشرفت کرد و با کیفیت بالایی که در این محصولات ایجاد کرده است با صادر کردن آن به دیگر کشورها در صنعت خود تغییرات بسیاری ایجاد کرده است.وبگردی