آفتاب

نوسانات عجیب و غریب بیت کوین و عوامل سختی استخراج آنتولد بیت کوین دوره جدیدی را در اکثر صنایع جهان آغاز کرد. بسیاری از افراد در مورد بیت کوین شنیده‌اند و از اینکه زودتر بیت کوین را درک نکرده پشیمان هستند. قیمت بیت کوین هر روز نوسانات عجیب و غریبی دارد. همین امر یکی از عوامل سختی استخراج آن است. اما نگران نباشید. آلت کوین‌ها راهی برای جبران کشف دیرهنگام بیت کوین هستند. در این مقاله قصد داریم در مورد آلت کوین و چیستی آن توضیح دهیم.با ما همراه باشید.

آلت کوین چیست؟

اساساً هیچ چیز در این جهان کامل نیست؛ حتی بیت کوین! گرچه بیت کوین پادشاه ارزهای دیجیتالی است. اما از همان ابتدای کار ایراداتی داشته است. هر کدام از ارزهای دیجیتالی به وجود آمده‌اند تا ایراداتی از بیت کوین را رفع کنند. هر کدام از این ارزهای دیجیتالی می‌توانند به اندازه بیت کوین ارزش داشته باشند. گرچه بسیاری از آنان فورک بیت کوین هستند. (به بروزرسانی یا ایجاد بلاک چین جدید فورک گفته می‌شود.) اما برخی از آنان برای رقابت با بیت کوین تولید شده‌ و در بازار ارزهای دیجیتال باقی مانده‌اند. آلت کوین به معنای "ارز دیجیتال جایگزین" است. بسیاری از آلت کوین‌ها مانند اتریوم و لایت کوین، در بلاک چین بیت کوین تولید شده‌اند. اما همه آنها هدف و عملکرد یکسانی ندارند.  

استخراج و سرعت تراکنش

چیزی حدود 19000 آلت کوین تاکنون تولید شده است. اما اکنون فقط حدود 5000 آلت کوین باقی مانده است. الباقی از عرصه بازار ارزهای دیجیتال کناره گیری کرده‌اند. قبل از تولد آلت کوین‌ها سرعت و هزینه تراکنش بیت کوین بسیار بالا بود. اما متخصصان حرفه‌ای بلاک چین به دنبال کم کردن هزینه‌ها و افزایش سرعت استخراج بودند. بنابراین آلت کوین‌هایی به منظور برطرف کردن ایرادات بیت کوین تولید شد. در نهایت سرعت بالای استخراج و هزینه پایین تجهیزات موجب افزایش محبوبیت آنها شد.
پروسه تایید تراکنش یا همان پروسه استخراج در بیت کوین هزینه بالایی دارد. در حالی که آلت کوین‌ها با روش‌های سریعتر و ارزان تری تراکنش‌های بلاک چین را تایید می‌کنند. به عبارت بهتر، مهمترین تفاوت بیت کوین و آلت کوین این است که آلت کوین تعداد زیادی تراکنش را با هزینه کمتر انجام می‌دهد.

استخراج رمزارز با رایانه‌های رومیزی در سال 2022

 آلت کوین


همانطور که می‌دانید استخراج بیت کوین با رایانه‌های رومیزی به صرفه نیست. اما ارزهای دیجیتال دیگری وجود دارند که می‌توان آنها را بدون نیاز به تجهیزات فوق حرفه‌ای استخراج کرد.

اتریوم (ETH)

اتریوم (ETH) دومین ارز دیجیتال بزرگ از نظر ارزش بازار است. با کمک کامپیوترهای خانگی مجهز به کارت گرافیک‌های قدرتمند می‌توان این ارز دیجیتال را استخراج کرد. استخراج ETH یک فرآیند نسبتاً ساده است. اولین قدم دانلود بلاک چین از وب سایت رسمی و راه اندازی کیف پول قدرتمند خود است. سپس کیف پول خود را با تغییر تنظیمات مورد نظر در گره خود به صورت Mine تنظیم کنید. پس از استخراج، می‌توانید اتریوم خود را در صرافی ارز دیجیتال والکس معامله کنید. همان طور که زوم تک نیز اشاره کرده است، همچنین در صرافی ارز دیجیتال والکس می‌توانید قیمت بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال را مشاهده کنید.

دوج کوین (DOGE)

دوج کوین (Dogecoin) توسط ایلان ماسک به شهرت رسید. این ارز دیجیتال طوری طراحی شده است که می‌توان هر ساله سکه‌های جدیدی را به بازار ارزهای دیجیتالی اضافه کرد. همین امر انگیزه ماینرهای خانگی را افزایش می‌دهند. گرچه قیمت دوج کوین زیاد بالا نیست. اما در آینده پیش بینی‌های جالبی برای این ارز دیجیتال مطرح شده است. برای استخراج  DOGE ابتدا یک کیف پول ایجاد کنید. می‌توانید کیف پول اصلی Dogecoin را دانلود کنید. سپس استخراج دوج کوین را آغاز کنید.
استخراج دوج کوین بیشترین فشار را به CPU می‌آورد. نرم افزار CPU miner بهترین عملکرد ممکن را دارد. اما سرعت استخراج شما بسیار پایین خواهد بود. برای افزایش سرعت ماینینگ خود می‌توانید از کارت گرافیک‌های قدرتمند استفاده کنید. کارت گرافیک‌های AMD و Nvidia بهترین گزینه‌های برای استخراج دوج کوین هستند. برای استخراج GPU نرم افزار cgminer یا cudaminer  بهترین گزینه خواهد بود.
توصیه می‌شود از یک استخر استخراج استفاده کنید. زیرا می‌توانید از قدرت پردازش و سرعت بالاتری بهره ببرید. در نتیجه بازده استخراج بالاتری را خواهید داشت. MultiPool  نمونه ای از استخر استخراج است که از Dogecoin پشتیبانی می‌کند است. پیشنهاد می‌شود تا حد امکان از صرافی‌های ایرانی، یا صرافی‌هایی که کاربران ایرانی را پشتیبانی می‌کنند استفاده نمایید. پس از استخراج، می‌توانید دوج کوین را در صرافی‌های ایرانی معامله کنید.

اتریوم کلاسیک

هدف اصلی پروژه Ethereum Classic تضمین بقای بلاک چین اصلی اتریوم بوده است. گرچه استخراج ETC با ماشین‌های ASIC به صرفه تر است، اما می‌توان با استفاده از کامپیوترهای رومیزی اتریوم کلاسیک استخراج کرد. پس از استخراج می‌توانید اتریوم کلاسیک را در صرافی والکس معامله کنید. در کنار خرید بیت کوین می‌توانید به خرید و فروش سایر ارزهای دیجیتال بپردازید.

ورت کوین

Vertcoin یا VTC در سال 2014 راه اندازی شد. از دیگر گزینه‌های محبوب در میان ماینرهای کوچک است. این ارز دیجیتال به تفکر تمرکززدایی و حاکمیت مالی که ساتوشی ناکاموتو هنگام ایجاد بیت کوین در نظر داشت، وفادار مانده است. توسعه دهندگان این پروژه، زنجیره بلوکی را به عنوان پاسخی به تأثیر رو به رشد ASIC بر روی بلاک چین بیت کوین و به طور کلی اکوسیستم ماینینگ ایجاد کردند. الگوریتم مورد استفاده با مکانیسم توافق POW Vertcoin Lyra2RE است و به گونه ای طراحی شده است که در مقابل ASIC مقاوم باشد و همزمان از استخراج GPU و CPU پشتیبانی کند.
محبوبیت VTC به علت فرآیند استخراج بسیار ساده ای است که دارد. توسعه دهندگان این پروژه به فرآیندهای ساده ای برای استخراج این ارز دیجیتال طراحی کرده اند. به گونه ای که می‌توان با یک کیف پول و یک کلیک ساده استخراج را آغاز کرد.

بایت کوین

بایت کوین ارز دیجیتال دیگری است که به راحتی می‌توان آن را در خانه استخراج کرد. استخراج انفرادی به گونه‌ای طراحی شده است که فرآیندی آسان برای کاربران بایت کوین باشد. ابتدا کیف پول Bytecoin را دانلود کرده و برنامه را روی رایانه خود اجرا کنید. پس از همگام سازی برنامه با بلاک چین بایت کوین، یک کیف پول برای خود بسازید. سپس به سادگی دستور start mining را وارد کرده و آدرس کیف پول خود را به عنوان گیرنده تنظیم کنید.
استخراج انفرادی در شبکه Bytecoin به راحتی قابل اجراست. اما روند استخراج به کندی پیش خواهد رفت. حتی ممکن است درآمد زیادی برای شما به همراه نداشته باشد. برای افزایش درآمد، می‌توانید به یک استخر ماینینگ بپیوندید که از استخراج CPU پشتیبانی می‌کند. همچنین باید نرم افزار استخراج سازگار مانند xmrig را استفاده کنید.
همچنین امکان استخراج بایت کوین با استفاده از GPU وجود دارد. برای استخراج به این روش، باید نرم افزاری را دانلود کنید که با استخراج GPU سازگار باشد. گرچه فرآیند راه‌اندازی پیچیده‌تر از استخراج با  CPU است. اما فرآیند استخراج سریع‌تر می‌شود. پس از استخراج، می‌توانید بایت کوین خود را در صرافی والکس معامله کنید. همچنین می‌توانید در کنار خرید BTC سایر ارزهای دیجیتالی دیگر را نیز خریداری کنید.

کلام آخر

ممکن است استخراج ارزهای دیجیتال هیجان انگیز به نظر برسد. اما در نظر داشته باشید که حتما از صرافی‌های ایرانی و استخرهای ماینینگ ایرانی استفاده کنید. در صورتی که استخر ماینینگ خاصی پیدا نکردید از استخرهای ماینینگ که از کاربرانی ایرانی حمایت و پشتیبانی می‌کنند، در کنار صرافی‌های ایرانی استفاده کنید. در غیر این صورت ممکن است پس از شناسایی هویت شما، حساب کاربری شما مسدود و سرمایه شما از بین برود. همچنین همواره به خاطر داشته باشید که قیمت BTC تاثیر بالایی روی سایر آلت کوین‌ها دارد. بنابراین بهتر است زمان مناسبی را برای فروش ارز استخراج شده خود انتخاب کنید.
وبگردی