آفتاب

ولایتی پیام رهبر انقلاب اسلامی را به بشار اسد ابلاغ کردمشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل در دیدار شفیق دیوب سفیر جدید سوریه در ایران، پیام احوال پرسی و آرزوی سلامتی مقام معظم رهبری برای رییس جمهوری سوریه را به وی ابلاغ کرد.

ایرنا: علی اکبر ولایتی در دیدار با سفیر جدید سوریه در تهران گفت: رییس جمهوری سوریه رهبری قوی و شجاع است که با استقامت در مقابل همه حملات، دشمنی ها و توطئه ها، طی هشت سال جنگ نابرابر تحمیل شده توسط جنایتکاران بین المللی و منطقه‌ای، نقش بسیار ارزشمند و مهمی در حفظ استقلال کشور سوریه ایفا کرده است.

 وی افزود: از دیدگاه مقام معظم رهبری، بشار اسد شخصیتی ممتاز و یکی از رهبران بزرگ و قابل ستایش در کشور خویش و در سطح منطقه و جبهه مقاومت می باشد؛ لذا اینجانب را مکلف فرمودند که پیام احوالپرسی معظم له را - از طریق شما - به ایشان منتقل کنم.

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل سوریه را یکی از ستون‌های محور مقاومت خواند و گفت: همکاری های دو دولت و ملت بزرگ ایران و سوریه رو به رشد و راهبردی است.

 ولایتی همچنین آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای اعزام گروه پزشکی متخصص و دارای تجارب بسیار ارزنده در سطح جهانی، جهت عیادت از رییس جمهوری سوریه به دمشق را اعلام کرد.

دفتر ریاست‌جمهوری سوریه هفته گذشته در اطلاعیه ای اعلام کرد که بشار اسد رئیس‌جمهور این کشور و همسرش، اسماء الاسد به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند اما حال عمومی آنان خوب است و در قرنطینه بسر می برند.

بر اساس این اطلاعیه، پیش بینی می شود مطابق پروتکل های بهداشتی، قرنطینه بشار اسد حدود دو هفته به طول انجامد.

به گزارش ایرنا، سفیر سوریه در دیدار با ولایتی، ضمن تبریک فرا رسیدن ماه شعبان و عید نوروز به محضر مقام معظم رهبری، دولت و ملت ایران، از پیام محبت آمیز رهبر انقلاب اسلامی و حمایت های ایشان قدردانی کرد و گفت: وضعیت سلامت رییس جمهوری سوریه بحمدالله رو به بهبود است و هم اکنون در قرنطینه خانگی، دوره نقاهت را می‌گذرانند.

شفیق دیوب با تأکید بر نقش بسیار سازنده و مثبت جمهوری اسلامی ایران در منطقه و سوریه، خواستار گسترش و تحکیم روابط دو جانبه در همه زمینه ها شد و افزود: این روابط نشان دهنده برادری واحترام عمیقی است که بین دو کشور وجود دارد و نقش مهمی در پیشبرد روابط دو جانبه و همچنین عزت ملل منطقه دارد و باید روز به روز افزایش و تعمیق یابد.

سفیر سوریه با اشاره به جایگاه مهم ایران در محور مقاومت گفت: ما اطمینان داریم محور مقاومت که هر روز پیروزتر و قوی تر شده است، ان شاء الله به پیروزی‌های دیگری در شکست دادن و بیرون راندن نیروهای ستمگر آمریکایی و صهیونیستی نیز دست خواهد یافت.
وبگردی