آفتاب

برقراری اطفا و امداد هوایی بر بام پایتختشهردار تهران با اشاره به امضای تفاهم نامه همکاری میان شهرداری و وزارت دفاع اعلام کرد: قرار است با استفاده از ظرفیت های وزارت دفاع ایمنی پایتخت را افزایش دهیم که یکی از این موارد اطفا و امداد هوایی است که در این زمینه مشکلاتی وجود دارد.

ایرنا: پیروز حناچی امروز_ سه شنبه- در حاشیه امضای تفاهمنامه میان شهرداری تهران و وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در جمع خبرنگاران گفت: امروز خدمت امیر حاتمی رسیدیم تا با استفاده از ظرفیت های وزارت دفاع، ایمنی شهر تهران را بالاتر ببریم؛ هم اکنون در این حوزه خلاهایی وجود دارد که یکی از آنها امداد و اطفاء هوایی و نیز لزوم رسیدگی به حادثه دیدگان در سطح شهر به وسیله امداد هوایی است.

وی افزود: در این زمینه همکاری‌های خوبی پیش از این هم با وزارت دفاع داشتیم اما با این تفاهمنامه این همکاری ها و ابعاد گسترده تری می گیرد.

شهردار تهران ادامه داد: بخشی از این همکاری ها مربوط به ساخت تجهیزات مورد نیاز برای شهرداری  در صنایع وزارت دفاع است که یکی از این تجهیزات مربوط به حوزه رباتیک و تجهیزات کنترل از راه دور است.

مشکلات پادگان ۰۶ برطرف می شود

وی با بیان اینکه بنای ما توسعه همکاری ها با وزارت دفاع است، درباره وضعیت پادگان ۰۶ هم گفت: تمام اقدامات حقوقی در این زمینه انجام شده‌است دوستان ما در نیروهای مسلح مباحثی دارند که در حال مذاکره برای حل کردن آن هستیم تلاش می‌کنیم که نگرانی‌های آن‌ها را برطرف کنیم و پروژه پادگان ۰۶ بر اساس برنامه پیش‌بینی شده پیش برود.

صبح امروز تفاهم نامه‌ای در زمینه بهره‌مندی مدیریت شهر تهران از حریم هوایی شهر در  عملیات اطفاء حریق در حریم و محدوده شهری تهران و استفاده از ظرفیت ها و توانمندی های سازمان های تابعه وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح میان این وزارتخانه و شهرداری تهران امضا شد.

هدف از این تفاهم نامه استفاده از همه ظرفیت های دو طرف برای نجات و اطفای حریق، ارتقای تجهیزات و سامانه موجود در مدیریت شهری به خصوص سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی و سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران است.

این همکاری همچنین شامل برنامه‌ریزی و برگزاری پودمان های آموزشی و همایش‌های مشترک برای بالا بردن سطح آمادگی برای مقابله با بحران ها نیر می‌شود.

برای اجرای این تفاهم‌نامه که به مدت پنج سال اجرا می‌شود، کمیته مشترکی تشکیل خواهد شد که مراحل اجرایی آن را عملیاتی کند و از امروز اجرایی می‌شود.

این تفاهم نامه در ساختمان وزارت دفاع به امضای «پیروز حناچی» شهردار تهران و سرتیپ «امیر حاتمی» وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح رسید و تعدادی از چهره های لشکری و کشوری از جمله تعدادی از مقامات وزارت دفاع و همچنین «مجتبی یزدانی» معاون خدمات شهری شهرداری تهران، «عبدالرضا گلپایگانی» معاون معماری و شهرسازی و «مهدی داوری» رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران نیز در این مراسم حضور داشتند.