آفتاب

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور در جمع اصحاب رسانه گفت:

فرزندآوری در تهاجم جدی قرارگرفته است. چرا از غرب سگ‌پروری را ترویج می‌دهیم؟این تهاجم جدی از سوی فرهنگ غربی برای ما الگو شده و نمونه‌ای از این نمادها، ترویج فرهنگ سگ‌پروری است.

دکتر سید محمد صالح هاشمی گلپایگانی در جمع خبرنگاران گفت:  در رابطه با ناهنجاری‌های فرهنگی، جنگ زدگی تهاجم‌های غربی، ما را با بحران‌های بسیار جدی مواجه کرده است.
وی به موضوع فرزند پروری اشاره کرد و گفت: اخیرا در فضای رسانه ای صحبتی شد که به حریم خانواده‌ها و به ساختار هسته‌های اولیه اجتماع ما بر می‌گردد و آن موضوع فرزندآوری است که در تهاجم جدی قرار گرفته است و از سوی فرهنگ غربی برای ما الگو شده و نمونه‌ای از این نمادها، ترویج فرهنگ سگ‌پروری است.
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور به موضوع اخیر رسانه ای درباره سگ‌پروری اشاره کرد و افزود: سگ‌پروری فرهنگ معاویه است و معاویه غربی امروز ارتباطی عاطفی بین خانواده و سگ ایجاد کرده تا خلاء‌های عاطفی افراد را با این برنامه پرکند.
هاشمی گلپایگانی تصریح کرد: سؤال ما این است چرا سگ؟ سگ نماد فرهنگ غرب است و به غلط اینها را به نماد حمایت از حیوانات قلمداد می‌کنند که اینطور نیست. امروزه بسیاری از مرغ و اجزای مرغ را قربانی می‌کنند که به سگ‌ها بدهند پس چرا انجمن حمایت از مرغ درست نمی‌شود چرا فقط به گرانی گوشت گوسفند اعتراض می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: در فرهنگ اسلامی و ایرانی سگ نماد وفاداری و نگهبانی از گله است. خیس بودن سگ نجاست می‌آورد. سگ از دید اسلام نجس است و متاسفانه صدا وسیما هم گاهی کم‌کاری کرده است. الگوی ما فرهنگ بی‌هویتی غرب شده است. چرا از غرب فرهنگ نظم، کارکردن مفید و غیره را ترویج ندهیم؟ چرا امروزه به فرهنگ سگ پروری از غرب روی آورده‌ایم؟
این مسئول به کم‌کاری برخی مسئولین در این زمینه اشاره کرد و گفت: متاسفانه کم‌کاری مسئولین و نهادها و شعاردادن‌های صرف، سبب می‌شود مردم بی اعتماد شوند.کسی که به فکر دین فرزندش هست نمی‌تواند او را با سگ تربیت کند.
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور در پایان تصریح کرد: این امور نیازمند فرهنگ‌سازی است و ستاد امر به معروف و نهی از منکر، تشکل‌های مردمی مطالبه‌گر خصوصا فرهنگ‌سازان بالای صدهزارنفر را تشکیل داده است که نیازهای به حق و قانونی خودشان را از مسئولین طلب کنند و مسئول ساماندهی این حرکت مردمی با ستاد است.
وبگردی