مردی که به خاطر اختلافات شخصی با پدر یک دختر هشت ساله این کودک را قربانی کرده بود از سوی پلیس دستگیر شد. چندی پیش مردی هراسان و مضطرب نزد ماموران پلیس اسدآباد همدان مراجعه کرد و از ناپدید شدن دختر هشت ساله اش به نام مینا خبرداد و گفت؛ هنگامی که دخترم در کوچه مشغول بازی بود به طرز مرموزی ناپدید شد و همه محل را جست وجو کرده اما خبری از مینا به دست نیاورده ایم. پس از طرح این شکایت ماموران بلافاصله تحقیقات خود را برای ردیابی مینا آغاز کردند و در صدد برآمدند تا بررسی فرضیه ها و احتمال های موجود به سرنوشت این کودک هشت ساله پی ببرند. کارآگاهان در همان ساعات اولیه اطمینان یافتند این دختر ربوده نشده است چون اگر طعمه گروگانگیران شده بود آنان باید با خانواده مینا تماس می گرفتند و خواسته خود را اعلام می کردند حال آنکه چنین اتفاقی رخ نداده بود. از سوی دیگر این احتمال که مینا به خاطر بازیگوشی از محل زندگی خود دور شده باشد نیز وجود نداشت چون در این صورت یا باید با پای خود به منزل بازمی گشت یا افرادی که او را پیدا کرده بودند موضوع را به پلیس اطلاع می دادند.

بنابراین قوی ترین فرضیه موجود این بود که کودک هشت ساله با انگیزه یی نامعلوم و توسط فرد یا افرادی کشته شده باشد. این فرضیه یک روز بعد و با کشف جسد مینا قطعیت پیدا کرد. جسد این دختر در منطقه یی بیابانی و کم رفت وآمد پیدا شد و متخصص پزشکی قانونی در بررسی های اولیه اعلام کرد مینا بر اثر خفگی ناشی از فشار بر عناصر حیاتی گردن جان باخته است.

قتل مینا این پرونده را وارد فاز تازه یی کرد و کارآگاهان که احتمال می دادند این کودک توسط فرد یا افرادی آشنا به کام مرگ کشانده شده باشد به بازجویی از پدر او پرداختند و با توجه به اظهارات وی به چهار مرد مظنون شدند. این چهار مظنون هنگامی که به اداره آگاهی منتقل شدند و پشت میز بازجویی نشستند اتهام قتل را به شدت تکذیب کردند و گفتند از چگونگی مرگ مینا اطلاع ندارند. این افراد در حالی خود را بی گناه معرفی می کردند که یکی از آنان به نام احمد - ۳۴ ساله - بیش از دیگران سعی داشت خود را از مظان اتهام دور نگه دارد و به همین دلیل به ضد و نقیض گویی می پرداخت.

به این ترتیب بازجویی ها از احمد ادامه یافت و وی سرانجام به جرم خود اعتراف کرد. مرد ۳۴ ساله گفت؛ از مدتی قبل با پدر مینا بر سر مسائل مختلف دچار مشکل شده بودم و اختلافات ما به حدی شدت گرفت که تصمیم گرفتم از او انتقام بگیرم. روز حادثه وقتی مینا را دیدم که به تنهایی مشغول بازی بود وی را ربودم و به قتل رساندم. بنابراین گزارش احمد هم اکنون در بازداشت به سر می برد.